Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Mühendislik Fakültesi
Çevre Mühendisliği Bölümü

100/2000 YÖK DOKTORA BURSU’NA ADAY ÖĞRENCİLER ARANMAKTADIR!!!

100/2000 YÖK DOKTORA BURSU’NA ADAY ÖĞRENCİLER ARANMAKTADIR!!!

 

2019/2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi 100/2000 YÖK Doktora Bursu Programı 6. Çağrı Döneminde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı’nın yaptığı başvuru sonucunda, Sürdürülebilir Su Kaynakları (Su Tasarruf Teknolojileri ve Arıtma Teknolojileri dahil) Alt Alanı’nda 4 kontenjanın verilmesi YÖK tarafından uygun görülmüştür.

Bu kapsamda “Sürdürülebilir Su Kaynakaları (Su Tasarruf Teknolojileri ve Arıtma Teknolojileri Dahil” alanında doktora yapmak isteyen 4 doktora öğrencisine, doktora eğitimleri süresince (4 yıl) geri ödemesiz olarak burs verilecektir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı Doktora Programı İngilizce eğitim veren bir program olup, adayların dil şartını sağlamaları gerekmektedir (Üniversiteler Arası Kurulca kabul edilen Yabancı Dil Sınav Puanının en az 70 veya eşdeğeri olmalıdır).

Başvurular 19-22 Ağustos 2019 tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’ne yapılacaktır. Diğer başvuru koşulları ve başvuru formuna ulaşmak için aşağıdaki internet adresini kullanabilir veya akıllı telefonunuz ile QR kodunu taratabilirsiniz. İlgililere duyurulur.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı